Big Bang obecně

12. července 2011 v 11:38 | Dee
Americký sitcom, který přinesl svěží vítr do tématu soužití geeků a nerdů s "normálními" lidmi. Po vzoru například první sezóny IT Crowd přivádí duo tvůrců Chuck Lore a Bill Prady na jedné straně Leonarda, Sheldona a jejich přátele Howarda a Rajeshe a na druhé Penny, jejich novou sousedku, do bytů naproti sobě ve čtvrtém patře jednoho domu v Los Angeles.

Leonard, který má snad největší ponětí o "světě tam venku" se během první sezóny snaží o sblížení s Penny. Každý z dílů koření popkulturně ovlivněné komentáře a hlavně větší než malé množství fyzikálních a jiných vědeckých zákonitostí, uvedených více či méně úspěšně do praxe.
První sezóna se začala vysílat v USA v listopadu 2007 a po stávce scénáristů pokračovala od března do května 2008. Celkem bylo v prní sezóně odvysíláno 17 dílů a v září 2008 začala sezóna druhá. Ta skončila v květnu 2009 po 23 epizodách. Zároveň byla na jaře 2009 podepsána smlouva o natočení dalších dvou řad seriálu.
Třetí řada začala 22.9.2009 a očekává se opět cca 22-24 epizod.

V dubnu 2009 začala vysílat v ČR seriál televize Prima Cool, ovšem pouze s dabingem a v ořezaném formátu 4:3. Přestože s vcelku kvalitním překladem, vzbudil dabing vcelku velkou vlnu nevole, hlavně vzhledem k nudnému recitování textů některými postavami a snaze míchat do vědeckých rozhovorů cool nespisovné koncovky.

Nejlepším způsobem jak zjistit, jestli je tohle typ seriálu, který vás zaujme, je zkouknout alespoň jednu epizodu. A rozhodně nezačínejte dabovanou, ochudíte se o velkou část zážitku.

SHELDON
Po základní škole a velmi zkráceném působení na střední odchází v jedenácti letech na univerzitu. Momentálně je držitelem dvou titulů PhD, první získal v šestnácti. V dětství měl menší neshody s vládou ohledně skladování obohaceného uranu v kůlně za domem rodičů a pár neshod se sousedovic dětmi. Také rodiče jeho pokusy s závislostí délky lidského kroku vůči výšce schodu moc nevítali.

Mezi jeho ranné vynálezy patří paprsek smrti, který ovšem kromě překvapivé reakce jeho psa neměl žádný valný efekt.

V současnosti pracuje na katedře pod vedením Dr.Erica Goebelhausera, na jehož publikační práci má svérázný názor a on mu za to poskytuje volný čas na výzkum vlastních projektů.
Pokud ovšem na něčem pracuje, dosahuje exklusivních výsledků. Příkladem může být světélkující rybka, stvoření bratrance Leopolda či v dějinách první objednávka koktejlu Virgin Cuba Libre.

Jediným důvodem k tomu, že bydlí s Leonardem, který je ochoten připustit, je rozdělení nájmu. Příležitostně mu dává najevo, že je mnohem inteligentnější, tudíž bude mít alespoň o fous vyšší část ze společného IQ 360.
Jeho pořádkumiluvnost je příkladná, ovšem ne vždy sdílená všemi sousedy.

Selhání, které je schopen připustit je v oblasti lidských vztahů a sémiotiky (nauky o symbolech :). Dokáže ovšem stejně jako ve vědecké analýze chování odpozorovat (jako na halloweenském večírku) nebo si přizvat Penny k vysvětlení. K výraznějšímu sociálnímu chování musí být vybídnut nebo lstivě oklamán modifikací oblíbeného koktejlu.

Z příbuzenstva jsme měli možnost potkat již jeho matku (ep.4) a sestru (ep.15). Sporným členem rodiny je i imaginární bratranec Leopold.

Jeho záliba v kostkovaném oblečení a dokonalých flanelových kombinací pyžama a županu je obdivuhodná, stejně jako věrnost superhrdinům ze sedmdesátých a osmdesátých let, jejichž znaky a portréty hrdě nosí na tričku (Superman, Flash Gordon, Aquaman, Green Lantern...). Pere si sám a i v této činnosti dokáže využít posledních výdobytků techniky.

Také RPG hraje opravdu poctivě. Konkrétně jeho postava rogue night elfa nebývá ve skupině moc oblíbená. Samozřejmě ho nalezneme i v Second Life, povětšinou u jeho bazénu.

LEONARD

Druhý z obyvatelů jednoho uklizeného bytu a vlastník menší části z IQ 360, které složí se svým spolubydlícím Sheldonem. Ten si nikdy neodpustí poznámku na toto téma.

Leonard zase na druhou stranu vyniká nad Sheldonem alespoň základy pochopení společenského chování. Nosnou ideou první sezóny je právě Leonardova snaha o sblížení s novou sousedkou Penny, která vyústila v závěru sedmnácté epizody vyřešením záhady Schrödingerovy kočky.

Bohužel stále naráží na zvyky, které v něm vypěstovalo prostředí univerzity a společná domácnost s Sheldonem a vlastní vcelku slušnou sbírku nejrůznějších komiksových a filmových memorabilií.

V druhé řadě seriálu ovšem vstupuje do jeho snah o vztah s Penny kolegyně z univerzity Leslie.

Ve třetí řadě se po delším vztahu s Penny rozchází, kvůli větě "Miluji tě".

PENNY

Když se stěhovala do tohoto domu, netušila jaké tím získává sousedy. Zprvu ji sice trochu vyděsí, ale s postupujícím časem je začíná chápat. Nikoliv ovšem to, co říkají a jak myslí.

Pracuje v Cheescake Factory, kam za ní každý čtvrtek chodí Leonard, který k tomu přesvědčil i Sheldona a před nedávnem dostala možnost pracovat za barem.

Ve volném čase píše filmový scénář o dívce, co přijíždí do Los Angeles z Lincolnu v Nebrasce stát se herečkou, ale končí jako servírka v Cheescake Factory. Samozřejmě, že to není o ní, ona je přeci z Omahy v Nebrasce!

Její umělecké touhy jsou naplněny ve chvíli, kdy má možnost vystupovat v jednom večerním představení muzikálu Rents. Ona to považuje za úspěch, ale Sheldon je kvůli tomu schopen stvořit imaginárního bratrance Lea.

Ač se to nezdá, její technické znalosti jsou na určité výši. Pochází z venkova, takže pro ní není problém například opravit motor. Kupodivu ani v Halo3 se neztratí.
HOWARD

Vědec z katedry aplikované fyziky Caltechu, kde pracuje spolu s Rajeshem a pravidelný návštěvník Leonarda s Sheldonem.

Povahově je to pravý opak Raje, k ženám má zcela kladný vztah a nemá problém s nimi komunikovat. Ovšem ve výsledku je na tom stejně jako Rajesh.

Jeho významná vědecká práce se týkala spolupráce s NASA na vypuštění satelitu, snímkujícího povrch Jupiterových měsíců.

Jeho zálibou je, kromě špatného vkusu na oblečení a účesy lingvistika, snažení se o seznámení s dívkami, u kterých předem nemá šanci. Je schopen některé fráze pronést až v šesti jazycích, zahrnujících ruštinu, francouzštinu, nebo mandarinštinu. Dokáže také k nepoznání napodobit Rajeshův přízvuk, čímž ho ne vždy potěší.

Samozřejmě, že se věnuje i RPG, konkrétně ve World of Warcraft má postavu Night Elf Huntera, které před časem pořídil nový meč.

Žije stále s matkou, což na něm zanechává velké důsledky, ovšem jednou mu to i pomohlo získat dívku.

Významným prvkem jeho oblečení je vždy výrazná spona pásku ve významu nějakého symbolu (superman, NDS) a většinou i rolák s logem mimozemšťana.
RAJESH

Jeden ze dvou pravidelných návštěvníků u Sheldona s Leonardem a kolega Howarda Wolowitze na Caltechu. Velký fanoušek práce Stephena Hawkinga.

Svůj indický původ sám často komentuje, ovšem v jakékoliv narážce od někoho jiného vidí hned rasismus.

Má problém s komunikací s ženami. Nebo v přítomnosti žen. Nebo někdy dokonce zženštilých mužů.

Naštěstí se důkladným vědeckým výzkumem dokázalo, že tento problém je snadné eliminovat zvýšením obsahu alkohou v krvi. Ale ani to občas nepomáhá. Přesto se najdou ženy, kterým jeho schopnost naslouchat imponuje.

Žije ve starém domě, kde původně byla továrna na výrobu hodinek, přesto má vlastní balkon.

Jeho oblíbenou herečkou je Aishwarya Rai, v čemž se ale neshodne s Sheldonem.

Jeho kšiltovka s čílem 42 nemůže být ničím jiným, než odkazem na Adamsova Stopařova průvodce po galaxii.
Kdyby někdo nevěděl,kdo jak vypadá→
popořadě,jak jsou tu napsaní^^
Dee♥
zdroj:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama